הורים
30 אוג, 2018

איזה חדר מתאים למתבגר שלכם?

ספורטאי בנשמה, גיימר מושבע, מוקד חברתי או חובב טיפוח – התאימו את עיצוב מבצרו של בן הנוער שלכם למה שהוא הכי אוהב.
עיצוב חדרי נוער

חדרם של בני הנוער הוא בהחלט מבצרם. הם משתמשים בו לשינה, ללמידה (במקרה הטוב), לאירוח, לפנאי ולבילוי ונמצאים בו כמעט בכל השעות בהן הם בבית. לכן החדר שלהם עולה בהרבה על סך חלקיו – ארבעה קירות וריהוט: הוא משקף את אופיים, עיסוקיהם וחלומותיהם, וחשוב לעצב אותו בצורה שתתאים להם ותייחד אותם.

נקודת הפתיחה בכל הנוגע לעניין עיצוב חדרי נוער תהיה תמיד ריהוט בסיס איכותי: בני נוער דינאמיים והפכפכים, והם אוהבים לשנות, להחליף ולרענן. אנחנו ממליצים על ריהוט בסיסי, איכותי וקבוע, הכולל מיטה גדולה (מיטה וחצי או מיטה זוגית – מומלץ לקנות את המיטה הגדולה ביותר שלא תחסום ותחנוק את החדר) וארון בגדים גדול. ישנם מתבגרים שירצו שולחן כתיבה בחדרם, וישנם בני נוער שמעולם לא ישבו ליד שולחן, וכנראה לא יתחילו עכשיו. מעבר לכך, מומלץ לעצב את החדר בהתאם לאופיו ולרצונותיו של המתבגר או המתבגרת, תוך שימוש בצבעים, אבזור, חפצי נוי וקישוטי קיר, כולם זולים יחסית – כאלה שניתן להחליף ולשנות בקלות כשרוצים לגוון.

התחלנו מכאן? קדימה. אפשר להתחיל לסגנן את החדר בהתאם להנאות של הטינאייג'ר הפרטי שלכם:

חדר אליפות לספורטאים ולחובבי ספורט:

למעריצים אמתיים יש את הקבוצה שלהם, ואת תחומי הספורט אחריהם הם עוקבים. ניתן לצבוע קיר אחד בצבעי הקבוצה (כחול-צהוב, ירוק, אדום-לבן), או פשוט להשתמש במצעים בצבעים ה"נכונים".

מדבקות קיר מוסיפות אווירה. הן זולות, קלות להדבקה וניתן להחליף בקלות כשנמאס. לכל תחביב, ספורט או נבחרת, בין אם כדורגל, כדורסל, ג'ודו, גלישה או בלט יש מגוון עצום של מדבקות קיר שניתן להתאים מבחינת הגודל והצבעים לצרכים שלכם.

מדפים או סולם הם דרכים נהדרות לאחסון חפצים וספרים, ולהצגת אביזרי נוי וקישוטים. הניחו על גביהם כדורים גדולים, גביעים, פריטים בצבעים המתאימים או אוספים שקשורים בספורט המועדף.

השתמשו בציוד המתאים לסוג הספורט שלכם כקישוט קיר. תלו סל בחדר, קנו גלשנים קטנים וצבעו בצבעים משוגעים (חפשו בלוחות יד 2, יש במחירים מצחיקים ממש!) קחו חולצה של הנבחרת לתלייה (ואם אפשר, עם חתימות!), ואפילו נעלי בלט תלויות או מחבט טניס ישן הופכים לקישוטים מקסימים.

חדר אופנתי לחובבי הטיפוח והאופנה:

מעבר לריהוט הבסיסי, המתבגרת או המתבגר המטופחים יזדקקו לשולחן איפור ייעודי, מראת קיר גדולה ומדפים לכל התכשירים שלהם.

האיפור הוא אביזר נוי בפני עצמו, וראוי להצגה אלגנטית בארגונית ייעודית, כשגם מתלה לקים מהווה קישוט צבעוני לחדר. צנצנות שקופות מזכוכית או פלסטיק המונחות על גבי מדף נמוך ייראו נפלא עם צמר גפן או מקלות אוזניים, וניתן לקנות אותן בצורות וגדלים שונים ולמלא גם באביזרי שיער, ואפילו בחרוזים צבעוניים לקישוט.

השתמשו בשרשראות אורות להוספת "וואו" לחדר, אל תשכחו קולבים דקורטיביים שישלבו פרקטיות עם יופי. אוספי תכשיטים, צעיפים וכובעים הם אלמנט עיצובי ייחודי, המשקף את טעמם של המתבגרים ואותם ניתן להבליט בעזרת מתלים יפים וסטנדים. אפשר לרכוש שרשרת מתכת ארוכה מחנות יצירה, ולתלות אותה לאורך או רוחב הקיר. אל השרשרת מחברים עגילים ושרשרות, וכך הם מהווים פריט עיצוב אופנתי לחדר.

חדר מושלם למארחים האדיבים:

הבית שלכם, ובאופן ספציפי – החדר של המתבגרים, הוא מרכז הבילוי של כל החבר'ה? הוסיפו לחדר שטיח שאגי, שמותאם לגודל החדר ונוח לרבוץ עליו, פופים בגדלים שונים וערסל ישיבה, שיהיה נוח לכולם. צבעו את אחד הקירות בצבע גיר, ותנו למתבגרים לקשקש, לצייר ולכתוב עליו תזכורות ואולי גם נוסחאות במתמטיקה כאוות נפשם.

מלבד נוחות, ישנם שני דברים נוספים שמטרידים את המתבגרים: אוכל והטענת טלפונים, ולכן אפשר להוסיף לחדר מיני מקרר לשתייה קלה, עטוף בטפט יפה או מכוסה במגנטים מהממים שקשורים בתחביבים של המתבגרים שלכם, וכוסות צבעוניות, לא שבירות. אל תשכחו מטען מפצל שניתן להטעין בו מספר טלפונים בו זמנית.

חדר בקרה לגיימר שלכם:

נער או נערה שהמחשב הוא מרכז חייהם צריכים חדר שינה שיתאים להם, למחשב שלהם ולציוד הנלווה. שולחן גדול לכל הציוד הוא חובה, לצד כסא גיימרים חדשני. מומלץ להביא חשמלאי שיתקין ליד המחשב שפע של שקעי חשמל ו-USB.  עצבו את החדר עם רמקולים יפים והוסיפו מגירות שולחניות לכל השלטים והסוללות. את הקירות ניתן לקשט עם מדבקות קיר של משחקי מחשב אהובים, עכשוויים או נוסטלגיים (קלאסיקות כמו פק-מן וספייס אינוויידרס מעלים חיוך אצל מבוגרים ומתבגרים כאחד), או לתלות פוסטרים עם עטיפות של משחקי מחשב, כרזות של סרטים או תוכניות טלוויזיה.עוד בנושא