באפס מאמץ: כך תשדרגו את החדר למתבגר

המיטה היא המלך, האקססוריז שולטים. כך תתאימו את החדר לגחמות הנעורים של ילדיכם – ותעשו את זה הכי בקלאס.

באפס מאמץ: כך תשדרגו את החדר למתבגר

המתבגרת שלך מיצתה את עיצוב ההלו קיטי של החדר? רגלי המתבגר מבצבצות מחוץ למיטת הנוער שקניתם כשעלה לכיתה א’? הגיע הזמן למייקאובר לחדר! בעזרת כמה שינויים קטנים, אפשר להפוך את חדר הילדים לממלכה למתבגרים – מבלי להשתגע לגמרי. לכו תדעו, אולי זה אפילו יעזור לכם להרוויח כמה נקודות אפילו בעיניים שלהם, ולהוציא אותם לדקה או שתיים ממצב הרטן שבו הם בוודאי נמצאים. יאללה לעבודה:  

המיטה היא המלך

אם כשהיו צעירים הדבר החשוב ביותר היה מרחב משחק על הרצפה, בגיל ההתבגרות הם זקוקים למקומות לרבוץ ולהימרח, לארח בנוחות וללמוד. כדאי לבחור את המיטה הגדולה ביותר והנוחה ביותר (כמובן, עם המזרון הבריא ביותר) שהחדר יכול להכיל בקלות, כיאה למתבגרים שצומחים כמו עשבים שוטים. אופציה אחרת היא ספה נפתחת (שכנראה תישאר רוב הזמן במצב פתוח), שתחסוך עוד קצת רצפה מבולגנת מול העיניים. אל תשכחו שידה או ארונית ליד המיטה לאוזניות, משקפיים, טלפון, ספר (במקרה הטוב) ועוד.

בעיניים

אפשרות פשוטה להכנסת צבע בוגר לחדר על ידי צביעת קיר או קירות בצבע נבחר. אחרי התייעצות משותפת בחרו יחד צבע שתוכלו לחיות איתו: כזה שלא יאפיל על החדר, ושלא יימאס ממנו במהרה. הנועזים שבהם נוטים לאהוב צבעים כמו אדום, סגול, כחול או שחור על שלל גווניהם; אפשרות אחרת היא ללכת על קירות וריהוט בצבעים ניטרליים, ולהוסיף הבזקי צבע או דוגמאות בכריות, מצעים, וילונות, תמונות או מדבקות קיר. אפשרות זו מקנה ורסטיליות גדולה, ואפשרות לשנות חדר בקלות, בעלות לא גבוהה וללא בלגן בהמשך.

שדרוג חדר מתבגר

יופי, אבל עם אופי

עיסוקים ותחביבים מהווים חלק בלתי נפרד מחייהם של בני הנוער וחלק מהותי בהגדרה העצמית שלהם. לתת לתחביבים הללו מקום בולט ונוכח בחדר, מהווה אישור מעצים במיוחד לקבלה של מי שהם. חובבת הכדורגל יכולה לתלות פוסטרים וצעיפים של הקבוצה שלה ולארגן סל מיוחד לכדורים,  המוסיקאים מוזמנים לתלות את הגיטרה, הסקסופון, הכינור או החצוצרה ממתלה ייעודי על הקיר. את בובות הפאנקפופ או כדורי השלג מומלץ לסדר על מדפים מעוצבים, למסגר נעלי ריקוד מתקופות שונות או ציורים ורישומים שנעשו, ולתלות סל בחדר לאימוני הטבעות. אל תשכחו מדף לגביעים, למדליות ולתעודות. אם התברכתם בתולעת ספרים, ודאו שיש מספיק מידוף לערמה הגדלה, וחפשו פוסטרים ואיורים מספרים אהובים לתלייה.

האקססוריז שכולם חייבים  

באיזו תדירות עולים המושגים גרילנדה או מנורות לד בשיחה על עיצוב החדר? מה לגבי עציצי שרך או עציצים מלאכותיים? מדובר בטרנדים הכי לוהטים בחדרי המתבגרים, וזה מגיע מלווה בידע לגבי הזווית המדויקת שצריך לתלות אותם ביחס לראי (הגדול!) ולחלון. לא לשכוח את אטבי העץ הקטנים לתליית תמונות מהמחנ”ק ומפורים (ואל תשאלו למה הם עם לשון בחוץ או שפתיים משורבבות ברובן…). אם אתם ממלא מתכננים לצבוע את החדר, שווה לשקול קיר מגנטי שיאפשר תלייה קלה של צילומים, גלויות ומגנטים מזכרות שנאספו בנסיעות שונות או שצולמו במהלך אירועים.

כשהחברים מגיעים

בתקופות מסוימות, הבית ירגיש כמו תחנה מרכזית – עם חברים וחברות שמגיעים לבלות, ללמוד, להקשיב למוזיקה ולהתקשקש. זה כנראה לא מעט בזכות ההשקעה שלכם בחדר: אם יש מקום בחדר, החברים יעריכו פוף להימרח עליו, ואם לא כדאי להוסיף כיסוי מיטה וכריות נוי שיתנו מראה של ספה ומקומות ישיבה כשהחבר’ה מגיעים. אם מותר להם להעלות אוכל ושתייה לחדר, שווה לשקול שולחן קטן, אולי הם אפילו יואילו לעשות בו שימוש ולרכז את החוויה הקולינרית-פירורית סביבו.

צרו קשר

ראינו שהתעניינת בבאפס מאמץ: כך תשדרגו את החדר למתבגר,
רוצה לדבר על זה?

חייגו 077-2313230 או השאירו פרטים

1
popup-image popup-image