מתלבטים באיזה צבע לעצב את חדר השינה? תלוי איזה טיפוס אתם

הצבע שאנחנו בוחרים לקירות חדר השינה משפיע עלינו בלי שנשים לב, אבל גם מספר את הסיפור שלנו. איזה צבעים מומלצים לחדר השינה ומאילו עדיף להתרחק.

איזה צבע אתם?

חדשות לבקרים מתפרסמים חידוני פלייבאז והורוסקופים, ומומחים מסוגים שונים מנסים להסביר לנו מה הבחירות שלנו אומרות עלינו. בפועל, אין באמת דבר שמספר את הסיפור שלנו יותר טוב מאשר הבחירות שאנחנו עושים. אחת מהבחירות האלה מגיעה מעולמות עיצוב הבית – הצבע שאנחנו בוחרים לחדר השינה שלנו. מה שמעניין הוא שבחירת הצבע לא רק מספרת עלינו, אלא שהצבע הנבחר גם משפיע עלינו פיזית ונפשית.

אנחנו יודעים כיום להגיד שצבע צהוב למשל, נותן אנרגיות וגם מגביר את המטבוליזם, הכחול מעודד פרודוקטיביות וגם משרה שלווה, הסגול מרגיע והאדום יוצר תיאבון. איך הצבעים משפיעים עלינו כשאנחנו מכניסים אותם לחדר השינה?

הנה כמה צבעים לחדר שינה שמומלצים במיוחד:

כחול: משרה שלווה 

הצבע הכחול ידוע באפקט המרגיע שלו ולכן הוא צבע מומלץ לחדרי שינה. הוא יכול לסייע להוריד את לחץ הדם ולהרגיע את קצב פעימות הלב. הגוונים הכחולים המומלצים הם הגוונים החמים. אם תבחרו ללכת על כחול, כדאי שתעדיפו את הכחולים הבהירים. הכחולים האפלים ידועים כמעוררים רגשות כמו עצב, וכדאי להימנע מרגש זה בחדר השינה, ובכלל.

מה הכחול אומר עליכם

אם בחרתם בכחול, אתם אנשים רגועים, שלא נותנים לאתגרי החיים לערער אתכם.

ירוק: מרגיע ומגביר פריון

ירוק נחשב לצבע המרגיע ביותר – הוא משלב בין הרוגע של הכחול, לבין העליזות של הצהוב ומתאים כמעט לכל חדר בבית. אפשר לבחור בו כצבע המרכזי בחדר השינה, בגלל האפקט החזק שלו כמפיג חרדות ומרגיע במצבי לחץ. הוא גם ידוע כצבע שמגביר פריון, לכל מי שמעוניין.

מה הירוק אומר עליכם

אתם לא לוקחים דברים קשה מדי, ומייחסים להם את החשיבות הנכונה. אתם אוהבים מרחבים ומעדיפים את האוויר הפתוח על סביבה אורבנית חנוקה.

סגול: דרמטי, עשיר ומעורר יצירתיות

סגול הוא צבע מתוחכם ובחירה לא סטנדרטית, אבל גם מאוד נכונה לחדר המיטות. הוא נותן אפקט דרמטי ויוקרתי, ומעורר יצירתיות. כדאי לשלב אותו כצבע משני בחדר, וכך התכונות שלו יבלטו מעל השאר. אם תבחרו בגוונים בהירים יותר של סגול, כמו לוונדר או לילך, תוכלו לקבל את אותו האפקט המרגיע של הצבע הכחול, אבל בלי תחושות העצבות שהוא מביא איתו לעתים.

מה הסגול אומר עליכם

אם אתם טיפוסים של סגול, כנראה שיש לכם משיכה לצד המיסטי של החיים. אתם אנשים יצירתיים בגישה שלכם לדברים.

הנה כמה צבעים לחדר שינה שפחות מומלץ לשלב:

אדום: מעורר תשוקה ומעלה לחץ דם

האדום הוא צבע נפוץ פחות כשזה מגיע לחדר השינה. מצד אחד הוא מגביר תשוקה ומעורר תאווה, וגם הופך את השיחה לערה יותר. עבור חלקנו, זה אולי רעיון לא רע בכלל. אבל, מצד שני הוא גם מגביר יצרים וסערות, מייצר אנרגיה, מאיץ את האדרנלין ומעלה את לחץ הדם. בחדר השינה אנחנו רוצים בדרך כלל להנמיך את כל אלה ולהירגע. לכן, כדאי שתחשבו על צבע אחר. אם אתם מאד אוהבים אדום, אפשר לשלב כמה פריטים אדומים בחדר.

מה האדום אומר עליכם

אם בכל זאת בחרתם באדום אתם כנראה אנשים שאפתניים ונחושים, עם תשוקה גדולה לחיים ואהבת אדם.

צהוב: אופטימי ושמח אבל גם עלול ליצור תסכול וזעם

צהוב הוא צבע האופטימיות ושמחת החיים, והוא בחירה מצוינת למטבחים, לסלון ובכלל – לחללים הציבוריים בבית. הוא צבע מלא אנרגיה, טרנדי ומזמין, והוא יכול להשתלב מעולה גם בפריטים השונים. אבל, מחקרים מראים שכשהצהוב הופך למוטיב המרכזי בבית, הוא מעלה את הטמפרמנט של הנוכחים בו, ולא לחיוב – הוא עלול ליצור כעס ותסכול. לכן, לא מומלץ לצבוע בצהוב את קירות חדר השינה, אלא רק לשלב כמה פריטים צהובים בחדר.

מה הצהוב אומר עליכם

אם אתם חובבי צהוב, אתם כנראה אנשים אופטימיים, חכמים ועם עוצמה פנימית. אתם חדים ושמחים בדרך כלל.

צרו קשר

ראינו שהתעניינת באיזה צבע אתם?,
רוצה לדבר על זה?

חייגו 077-2313230 או השאירו פרטים

1
popup-image popup-image