כאן גרים בכיף: כך מעצבים חדר משותף לכמה ילדים

מפתרונות לגובה ועד חוכמת האחסון: כך תעצבו כמו שצריך חדר לשלושה ילדים ויותר.

כשכל הילדים בחדר אחד

יש יתרונות רבים למגורים של האחים במשפחה בחדר אחד. אחרי הכל, אין חוויה מאחדת ומחברת יותר מזו. זה מאפשר לילדים ללמוד מגיל צעיר על החיים בקבוצה ועל איך לחלוק חלל וצעצועים משותפים, מלמד עבודת צוות – בעיקר ברגעים בהם הם נדרשים לארגן ולסדר ביחד את החדר, וגם, ובמידה רבה, מגלה להם שהאושר לא תלוי בחדר משלהם, אלא בתחושת הביחד. וכך, בין אם מתוך אתגר של מקום מוגבל בבית או מתוך בחירה, יותר ויותר משפחות משכנות את הילדים בחדר אחד.

אלא שעיצוב חדר ילדים משותף הוא אתגר לא קטן, על אחת כמה וכמה כשמדובר בעיצוב חדר משותף לבן ולבת. מגורים של ילדים קטנים, או אפילו מתבגרים, בחלל אחד מוגבל במקום – עלולים לייצר תחושה קלה של כאוס ובלגן. צעצועים הפוכים, מיטות לא מסודרות, בגדים זרוקים, כל אלה עלולים להשתלט על החלל המשותף אם לא מקפידים על שגרת סדר וניקיון תדירה ועל מציאת פתרונות אחסון ולינה חכמים – כבר בשלב התכנון. אז מה עושים כדי לא למצוא את עצמכם ישנים עם הילדים באותה המיטה בבוקר, רק כי הרגישו לא בנוח בחדר השינה שלהם? הנה כמה פתרונות שכדאי לכם להכיר.

פתרונות לגובה

חנויות הרהיטים לילדים מציעות היום מגוון רחב של מיטות שנבנות לגובה, ובנוסף, בחנויות הריהוט הרגילות תוכלו למצוא פתרונות אחסון מתקדמים, גם הם לתלייה. השימוש באורך הקיר יאפשר לכם “להרוויח” חלל נוסף יש מאין, ולמקסם את החלל הקיים בחדר. מיטות קומותיים, מיטות תלויות, קומפלקס של רביעיית מיטות שיושבת לאורך הקיר – כל אלה הם פתרונות לגיטימיים לעיצוב חדר לשלושה ילדים או יותר. שימו לב שהיום תוכלו גם למצוא עבור ילד יחיד בחדר עמוס ילדים מיטות יחיד שבנויות לגובה (Loft beds) וכך לנצל את כל החלל שמתפנה מתחת למיטה לאחסון, או כפינת משחקים.

נצלו את הפינות

אחת מהטעויות הנפוצות בתכנון חדרים קטנים במיוחד היא התעלמות מפינות החדר. כדי למקסם את ניצול החלל רצוי, אם זה אפשרי, למקם את המיטות על הפינה, וכך “להרוויח” את המרווח ביניהן.

אחסון, אחסון, אחסון, אחסון

החיסרון העיקרי בחדרים מרובי ילדים הוא שאם לא תונהג בהם שגרת ארגון וסדר הם עלולים ליצור תחושה של כאוס, שלא לומר – מחסן. לכן חשוב שתרגילו את הילדים מגיל צעיר לארגון נכון של הדברים, שידעו תמיד לאן כל דבר שייך, מה מאחסנים איפה ואם ניתן להעביר את ארון הבגדים אל מחוץ לחדר – זה יעזור מאוד בהפחתת הבלגן.

בנוסף, היום תוכלו למצוא פתרונות אחסון חכמים וזולים החל מספריות, כוורות וקופסאות אחסון ייעודיות בגדלים שמיועדים להתאים בדיוק מתחת למיטה, לתלייה, מעל ארון הבגדים ועוד. כמו כן, בתוך המגירות עצמן תוכלו להשתמש ב”ארגוניות” קטנות לגרביים, לתחתונים, לצעצועים קטנים, שמייצרות חלוקה נוחה ומקלות מאוד על השמירה על הסדר. בנוסף – שמרו על כלליים בסיסיים של אחסון: השתמשו במדפים העליונים כדי לאחסן את הדברים שבשימוש נמוך, נצלו את השטח שמתחת לאזור התלייה בארון לטובת קופסאות אחסון נוספות, ואם תוכלו – רכשו מראש מיטות שמכילות מגירות מובנות מתחתן.

מוצרים משולבים

היום אפשר למצוא בשוק מיטות כפולות שמתחברות לספריות, ואפילו לשולחנות עבודה. אם המקום שלכם מוגבל – חפשו דווקא את פריטי הריהוט המשולבים האלו, שנוצרו במיוחד כדי לחסוך במקום ולמקסם ככל הניתן את חלל חדר השינה.

צרו קשר

ראינו שהתעניינת בכשכל הילדים בחדר אחד,
רוצה לדבר על זה?

חייגו 077-2313230 או השאירו פרטים

1
popup-image popup-image