5 סימנים שהגיע הזמן לקנות מיטת נוער

אם הרגליים של הילדים כבר עוברות את קצה המיטה והם עדיין רוצים לארח עליה חברים, כנראה שהגיע הזמן להשתדרג. כך תבחרו את המיטה שעליה הם יישנו בעשור הבא לחייהם.

5 סימנים שהגיע הזמן לקנות מיטת נוער

ההחלטה על מעבר למיטת מעבר ממיטת תינוק היא פשוטה. בשלב מסוים, הפעוט כבד מכדי שיהיה ניתן להרים אותו למיטת התינוק, העולל העביר את המסר בעצמו כשטיפס על הסורגים וזינק מהמיטה או שתינוק חדש כבר בדרך. ההחלטה על מעבר בין מיטת ילדים למיטת נוער היא פחות מובנת מאליה: אז מתי יודעים שהגיע הזמן? ריכזנו עבורם את הסימנים העיקריים שמעידים על כך שהילדים שלכם בשלים למיטה חדשה.

המיטה קטנה מדי

מיטות הילדים מגיעות לרוב באורך של 1.80-1.90 מטרים וברוחב של 0.80-0.90 מטרים. כשמחשבים פנימה את הכרית והמעקה המובנה, מתקבל שטח מצומצם יחסית, שלא מתאים למידותיו של מתבגר. אתם תדעו שהילדים גדלו למידות של מתבגרים כשתראו לפתע שרגליהם נמצאות באוויר, ידם מונחת על הרצפה, הם ישנים בזוויות משונות, נראים כמו פיל בכלוב של ארנב ומתלוננים שלא נוח להם.

אם זיהיתם משהו מכל אלה, זה הזמן לפנות ציוד מיותר מהחדר ולרכוש מיטה גדולה יותר. למעשה, מומלץ לבחור את המיטה הגדולה ביותר שנכנסת בנוחות לחדר, ועדיין מאפשרת פתיחה קלה של דלתות וארונות, עם גישה נוחה לשולחן הכתיבה.

ההחלטה אם לרכוש מיטה וחצי (ברוחב 1.20מטרים) או מיטה זוגית (ברוחב 1.40-1.60 מטרים) תלויה במקום בחדר שמיועד למיטה ובתקציב. אם המתבגרים שלכם גבוהים במיוחד, מומלץ לקנות להם מיטה ארוכה (באורך 2.20 מטרים). גם אם המתבגרים בגובה ממוצע, זכרו שהמיטה תלווה אותם מגיל ההתבגרות לאורך שנות הצבא ואף אחריהן, מה שמחייב לקנות מיטה שתוכל לשמש אותם גם עשור קדימה.

המזרון לא מתאים למשקל  

מזרוני מיטות ילדים בדרך כלל עשויים מספוג שמודבק בשכבות. מזרוני הספוג קשיחים, שומרים על גמישותם ועל צורתם, ומתאימים לילדים עד גילאי 12-14. בגילאים אלה, משקל הילדים כבר נוטה להיות גבוה בשביל מזרן ספוג פשוט, ולכן מומלץ לרכוש עבורם מזרן קפיצים או לטקס עבה.

מזרנים אלה מתאימים למשקלים גבוהים יותר (עד למשקל מבוגרים), ונותנים את התמיכה הנדרשת לגופם המתפתח של בני הנוער ואת הנוחות שנדרשת להם כדי לישון טוב יותר בלילות. מומלץ לקחת את המתבגרים אתכם, כדי לבחור את רמת הקושי של המזרון שנוחה להם.

המיטה ילדותית מדי

בגיל שבו ההורמונים משתוללים ובני הנוער משנים את ההגדרה של עצמם מ”ילדים” ל”בוגרים”, לאופן שבו נראית המיטה שלהם יש משמעות. מיטה בצבע ורוד או בצורת מכונית, מעוטרת במדבקות של חיות או חרוטה עם דוגמאות של פרחים, כבר לא מתאימה לשלב הזה של חייהם. העדיפו מיטה בעלת עיצוב נקי ופשוט, שתהיה אופנתית בטווח הרחוק. עבור צבע ועניין, הוסיפו מצעים לבחירתם, אותם ניתן לשדרג ולהחליף בקלות ובמחיר סביר אם וכאשר הטעם משתנה.

המיטה לא מתאימה ללימודים

בשלב מסוים, שולחן הכתיבה המושקע שרכשתם הופך ללא יותר ממחסן מאולתר עם ערימות של ספרי לימוד, עטיפות חטיפים, בגדים וניירות. זאת, בזמן שעיקר הלמידה אצל המתבגרים עובר דווקא למיטה, שם הם שכובים או שעונים על כריות. עדיף להכיר בכך מאשר להילחם במציאות, שלא צפויה להשתנות.

כדאי להשקיע במיטה מרווחת וגדולה, שתאפשר למידה יעילה יותר. זכרו, גם אם לא נראה שהם משקיעים בלימודים, בתקופת הבגרויות לא מן הנמנע שהמיטה תכוסה כולה בניירות, במחשב ובטושים זוהרים. כדאי גם להשקיע בתאורת קריאה לצד המיטה, שתסייע במקרה שצריך ללמוד אל תוך הלילה.

מחדר שינה לחדר אירוח

חדר שינה של מתבגרים הוא גם חדר האירוח שלהם, והמיטה היא המקבילה לספה בסלון. המתבגרים רובצים עליה כדי לצפות בסרטים, לשחק במחשב או סתם לדבר, מה שמסביר למה כדאי לשקול מעבר למיטה גדולה יותר, עם מזרון איכותי שיכול לתמוך במשקלם של כמה וכמה נערים ונערות בו זמנית.

בשלב מסוים תגלו, כנראה, שהמתבגרים שלכם אוהבים לארח חברים וחברות ללילה. אם בעבר הייתם מתאמים מול הורה אחר את שעות האירוח ומארגנים את המיטה הנפתחת, מגיע השלב שבו תדעו מי התארח אצלכם רק בבוקר. מיטה גדולה – או כזו שנפתחת בקלות למיטה זוגית – תבטיח לפחות שהמתבגרים והחברים שלהם יישנו בלילה כמו שצריך.

אולי יעניין אותך גם:

יש לו חדר משלו

יש לו חדר משלו

ספורטאי בנשמה, גיימר מושבע, מוקד חברתי או חובב טיפוח – התאימו את עיצוב מבצרו של בן הנוער שלכם...

קראו עוד >
צרו קשר

ראינו שהתעניינת ב5 סימנים שהגיע הזמן לקנות מיטת נוער,
רוצה לדבר על זה?

חייגו 077-2313230 או השאירו פרטים

1
popup-image popup-image