עיצוב
23 נוב, 2021

ככה זה כשיש שניים: המדריך לבחירת חדר שינה משותף

עוברים לבית ראשון יחד? זו לגמרי הזדמנות לעצב לכם עתיד משותף באמצעות הבחירות הנכונות - ולהבין מראש על מה אסור לכם לוותר.
המדריך לבחירת חדר שינה משותף - תמונת שער

ברוכים הבאים לשלב השני והדרמטי של הזוגיות שלכם. אחרי הדייטים, החיזורים והאהבה שהחלה לפרוח, החלטתם, בזמן שלכם כמובן, לעבור לשלב הרציני יותר ולגור ביחד. אתם הופכים לשניים שהם אחד, באותו בית. זהו שלב מרגש, מלחיץ, כזה שמעמיד את פוטנציאל ההתאמה שלכם במבחן המציאות היומיומית, והוא מתחיל עוד לפני המגורים המשותפים – במעבר אל הבית. בין אם אתם מוצאים דירה משותפת או שהאחד עובר אל השנייה, אתם צריכים לבצע לא מעט התאמות מבחינת רהיטים ואקססוריז. אחד מהם הוא חדר השינה – קודש הקודשים שלכם כזוג.

זוג שקונה את חדר השינה הראשון שלו, מתחיל באותו רגע לעצב את עתידו. תיאור דרמטי מדי? לא ממש, משום שזהו החדר שבו תבלו שליש מהזמן שלכם ביחד, בשינה, בשיחות אחרונות לפני ההירדמות ובבקרים הארוכים של שבת. לכן חשוב לדעת כמה דברים לפני שמחליטים איזו מיטה לקנות ואיך לרהט נכון.

נכון שיש לכם חזון יפה לגבי איך חדר השינה החלומי שלכם ייראה, אבל לפעמים הוא מתרסק אל מול מגבלות התקציב. ברור שככל שיש לכם יותר אמצעים האפשרויות רבות יותר, אבל אתם יכולים להיות אופטימיים: אפשר ליצור חדר שינה יפהפה גם עם תקציב סביר ואפילו צנוע, כל מה שצריך הוא קצת דמיון ומעט יצירתיות – ואולי פשרה או שתיים. העיקר שתדעו מה התקציב שאתם מייעדים מראש, מה חשוב לכם שיהיה בחדר השינה וכמה אתם מוכנים להשקיע בכל דבר. ואל תתעצלו לעשות סקר שוק, כיום בעידן האינטרנט זה קל מאוד.

מיטה

נתחיל מהרהיט הכי חשוב בחדר. אתם בתחילת הדרך, אין ילדים שקופצים על המיטה בשבת בבוקר או באים באמצע הלילה, סביר להניח שאתם מתחילים להירדם כשאתם חבוקים וכזוג צעיר ניתן להעריך שחדר השינה שלכם אינו גדול מאוד. לכן עדיף שהמיטה תהיה יחסית בגודל סטנדרטי וברוחב של 1.4 מ' או 1.6 מ'. אתם זזים הרבה בלילה? אפשר לרכוש מיטות מתכווננות עם מזרונים נפרדים שיבטיחו לכם שינה נעימה ללא הפרעות מצב בן הזוג.

אחסון

כל אחד מכם מגיע עם מטען משלו, ולא רק במובן המטאפורי: כדי שתוכלו לאחסן יותר, כדאי לרכוש מיטה עם ארגז מצעים, ומסגרת צרה כדי לחסוך במקום. חשוב להשאיר רווח של 40 ס"מ למעבר מכל צד לגישה נוחה, כדאי למקם שידות לילה. מיקום המיטה הוא הבסיס לעיצוב שאר החדר – הכול ממוקם ביחס אליה.

ריהוט

באופן כללי, רצוי להשאיר מחוץ לחדר השינה את שולחנות הכתיבה, מכונות הכושר ותחביבים שאינם קשורים לשינה, רגיעה או אינטימיות. בכל חדר, במיוחד אם הוא קטן, חשוב לשים לב לגודל הרהיטים שאתם קונים, כדי לא לצופף חפצים ולהותיר בסופו של דבר תחושת אוורור ומרחב, כזו שהייתם רוצים שתשרור גם ביחסים ביניכם.

ככה זה כשיש שניים המדריך לבחירת חדר שינה משותף

עיצוב

אחד הדברים החשובים שעליו על שניכם להסכים הוא הסגנון שבו יעוצב החדר. אם בעניין הזה מתגלים פערים משמעותיים בטעם, עדיף ללכת על האמצע הסולידי – זה ששניכם תחיו אותו בשלום, ולהוסיף לפחות אלמנט אחד שחביב על כל אחד מכם באופן אישי. ממש כמו סגנון הריהוט, כך גם צבעי החדר – מוטב אולי להשאיר אותם ניטרליים, קלאסיים ונעימים לשניכם לאורך זמן. העיקר שתדעו לדון בדברים יחד, ולקבל החלטות משותפות כמו זוג שעובר לגור יחד.

אבזור

לא צריך להוציא הון תועפות על העיצוב: אקססוריז היא מילת המפתח כשרוצים להעניק לחדר אווירה. פריטים כמו נרות יוצרים אווירה רומנטית, כמו גם יצירות אמנות שרכשתם בזמן טיולים וחופשות, תמונות אהובים, שטיחונים נעימים וכל מה שנותן תחושה נעימה כשאתם נכנסים אליו. רוצים להתקדם שלב? פנקו את עצמכם פעם אחת במצעים טובים מבדים איכותיים, ותודו על זה שנים בהמשך.

על מה לא להתפשר?

ובכל זאת – תקציב, ועוד כזה משותף שעלול לעורר מחלוקת – איך מחליטים במה להשקיע יותר, והיכן לעשות ויתורים? על הכול אתם יכולים לדון, אבל דבר אחד כדאי שיישאר בטווח הקונצנזוס: על מזרון טוב לא מתפשרים – השאר זו רק תפאורה. קנו מזרון איכותי, מחברה אמינה ובעלת מוניטין, שיבטיח לכם שינה טובה, עמוקה ובריאה למשך שנים ארוכות. זו אולי ההחלטה הכי חשובה שתקבלו כזוג, בשלב הזה בחיים.עוד בנושא