יאללה, תתקדמו: מתי הגיע הזמן לעבור למיטה וחצי?

אם יש לכם מתבגרים בבית הם כבר בטח ביקשו מכם לא פעם ‘להתקדם’ למיטה וחצי. זה מה שכדאי לדעת לפני הרכישה.

שינוי וחצי: משדרגים את מיטת הנוער

אם יש לכם מתבגרים בבית הם כבר בטח ביקשו מכם לא פעם ‘להתקדם’ למיטה וחצי. זה מה שכדאי לדעת לפני הרכישה

אם יש לכם מתבגרים בבית, בטח שמעתם לא פעם את הבקשה לעבור למיטה גדולה יותר, או בשמה המקובל – מיטה וחצי. יכול היות שפתיחתה של שנת לימודים חדשה היא טריגר לבקשה כזו: הם רוצים להרגיש גדולים וליהנות מתחושת הספייס, ומיטה וחצי מספקת בדיוק את אלה. לכן, גם המעבר אליה ממיטת היחיד הוא לא רק מעבר טכני, אלא כזה שמסמל תקופה. מדובר בשלב נוסף בתקופת ההתבגרות, ולכן רצוי מאוד להיערך אליו. רגע לפני שאתם עושים את הצעד, הנה כמה עניינים שחשוב להכיר ולברר.

כמו של ההורים

אחד היתרונות המהותיים במיטה וחצי הוא התחושה שהיא מזכירה את המיטה של ההורים, ואם יש משהו שילדים בוגרים, או בני נוער צעירים רוצים – זה בדיוק את התחושה הזו. מיטה וחצי היא השילוב המושלם בין מיטה שתעניק לילדים את התחושה שהם עברו שלב בתהליך ההתבגרות, ומצד שני – שלא תעמיס על החדר כמו שמיטה זוגית עלולה לעשות.

תפיסת מרחב

חדרי ילדים נוטים להיות מעט קטנים יותר משאר חדרי הבית. מכיוון שרוחבה הממוצע של מיטה וחצי מגיע לטווח שבין מטר עד מטר וארבעים, רצוי לוודא שחלל החדר יכול להכיל אותה. כלומר, שהיא לא תחסום את החדר ותמנע אפשרות להכניס אליו שום פריט ריהוט נוסף. ספציפית, לפני שרוכשים את המיטה כדאי לבדוק האם בנוסף אליה עדיין יוכלו להיכנס ארון ושולחן כתיבה, ואם לא, כדאי להבין מראש האם יש פתרונות מתאימים יותר – או חדר מתאים יותר.

חשוב לזכור שחדרי מתבגרים נוטים לבלגן, וככל שיהיו בהם פחות שטחי אחסון, כך תגלו שהמיטה הפכה ממקום שישנים בו למקום שזורקים עליו את הבגדים, ספרי הלימוד וכל דבר אחר שלא מצא את מקומו בשום חלל אחר. לכן, כדי להימנע מתחושת העומס, לפני שניגשים לרכישה, תמדדו את החדר, ותוודאו שהכנסה של מיטה וחצי אליו היא אכן ריאלית.

מתי הגיע הזמן לעבור למיטה וחצי

נוחות מקסימלית

מיטה וחצי טובה היא כזו שמספקת מפרט איכותי, עוטף ונוח. כדאי לדעת שברוב המיטות וחצי ישנו מזרון ארגונומי איכותי שמספק תמיכה לגב וספציפית לעמוד השדרה, וזה קריטי כשמדובר במיטה שתשמש ילדים ומתבגרים. בנוסף, רוחב המיטה משחק כאן תפקיד ומשפיע באופן ברור על איכות השינה. ילדים ומתבגרים רבים משנים תנוחות במהלך הלילה, ומיטת היחיד, לרוב, פשוט לא מספיקה להם. מיטה וחצי מאפשרת להם לישון באלכסון, ורק ההבדל הזה, ברוב המקרים, יהפוך את השינה שלהם לטובה יותר משמעותית.

אפשרות לכוון את מיטת הנוער

היום בשוק תוכלו למצוא מיטות חשמליות, בהן מובנית מערכת המבוססת על מנגנון חשמלי, פניאומטי או הידראולי. אותן מיטות חשמליות משלבות מנגנוני up & down שמאפשרות לכוונן את ראש המיטה. בגלל שמיטה וחצי נוטה להיות המקום בו הילד או המתבגר מבלים את רוב שעות היום, המנגנון הזה חשוב ונוח במיוחד. כך, לצפייה בטלוויזיה או לאירוח חברים המיטה תוכל להתרומם, ובשינה – לרדת למצב שכיבה.

שימו לב שמדובר במיטה בטוחה לשימוש: במיטות של גוד נייט, למשל, משולב מנגנון Safe Sleep שמנטרל שדות מגנטיים מסביבת השינה ומנתק מיידית את זרם החשמל ברגע שהוא מזהה חוסר פעילות. בנוסף, אותו מנגנון מוריד את החשמל האלקטרו-מגנטי בסביבת המיטה לאפס ואינו מעביר זרם כל עוד אין לחיצה נוספת על שלט המיטה.

פתרונות אחסון

כדאי לדעת שברוב המיטות וחצי תוכלו למצוא ארגז מצעים, שהוא פתרון אחסון לכל דבר ועניין ונדרש בעיקר בחדרי ילדים. כי בואו נודה בזה, רובנו לעולם לא נגיע למצב בו יש יותר מדי פתרונות אחסון בבית. לכן, ככל שירבו המקומות לאחסן בהם את החפצים, הבגדים או המצעים, כך ייטב.

אולי יעניין אותך גם:

5 סימנים שהגיע הזמן לקנות מיטת נוער

5 סימנים שהגיע הזמן לקנות מיטת נוער

אם הרגליים של הילדים כבר עוברות את קצה המיטה והם עדיין רוצים לארח עליה חברים, כנראה שהגיע הזמן...

קראו עוד >

אולי יעניין אותך גם:

למה בני נוער כל-כך שונאים לקום לשעת אפס?

למה בני נוער כל-כך שונאים לקום לשעת אפס?

שעת האפס, אותה התייצבות עגומה בכיתה בשעה מוקדמת להחריד, אחרי פרידה קשה מהמזרון המענג, כרוכה בשאט נפש עבור...

קראו עוד >
צרו קשר

ראינו שהתעניינת בשינוי וחצי: משדרגים את מיטת הנוער,
רוצה לדבר על זה?

חייגו 077-2313230 או השאירו פרטים

1
popup-image popup-image