כך תעצבו סביבת שינה מושלמת עבור התינוק שלכם

רוצים שהביטוי “לישון כמו תינוק” יקבל משמעות חיובית במיוחד? כדאי שתחשבו על זה כבר בשלב העיצוב של החדר.

מעצבים את השינה של הבייבי

המשפחה עומדת להתרחב ואתם רוצים להכין לבייבי החדש את החדר המושלם. אז נכון, הראש ישר רץ לכיוונים של המיטה עם הכי הרבה שיק, הווילונות הכי מהממים והאקססוריז הכי נכונים. בתוך הסחרור הזה קל מאוד לשכוח שבתכל’ס, המטרה הכי חשובה של סביבת השינה של תינוקות היא – לעזור להם לישון.

כאשר מנסים להקנות לתינוק הרגלי שינה בריאים, סביבת השינה שלו משחקת תפקיד חשוב, בין אם מדובר בחדר נפרד או בפינה בתוך חדר השינה של ההורים. מה זה בדיוק אומר? ריכזנו עבורכם את כל הקריטריונים שחשוב לקחת בחשבון כשמעצבים את סביבת השינה של התינוק:

בטיחות (או: הדברים שלא מתפשרים עליהם)

המאסט הראשון כמובן הוא מיטה או עריסה שמצוידת בתו תקן ישראלי. אבל מה קורה בתוך המיטה? תינוקות צריכים לישון על מזרון קשיח. איך יודעים שהמזרון קשיח מספיק? כלל האצבע הוא שהמשטח לא ישקע כאשר ראש התינוק מונח עליו. הסדין חייב להיות צמוד, ללא כפלים או עודפי בד וחשוב שלא יהיה רווח בין המזרון למיטה.
שטח המיטה צריך להיות ריק לחלוטין – בלי כריות, בובות, צעצועים או כל דבר אחר שעלול לגרום חנק בזמן השינה. הדבר היחיד שצריך להיות על המיטה הוא התינוק שלכם.

מעצבים את השינה של הבייבי

טמפרטורה (או: גם תינוקות לא אוהבים להזיע)

אחת הדילמות הידועות של הורים היא האם קר מדי או חם מדי בחדר שבו ישן התינוק, כי העולל הרי לא יכול להגיד לנו בעצמו. זה באמת מבלבל, בייחוד עם כל השכבות והעיטופים שנוטים לשים על הרך הנולד כי תמיד נדמה לנו שקר לו. בפועל זה ממש פשוט: מציידים את החדר במד טמפרטורה ודואגים שהיא תהיה סביב 22 מעלות. כדאי מאוד שיהיה בחדר גם מאוורר שיעשה סירקולציה לחמצן וישמור על רעננות האוויר.

תאורה (או: חושך זה טוב)

בדיוק כמו שמבוגרים ישנים בחדר חשוך, גם תינוקות זקוקים לחושך כדי להפריש את הורמוני השינה ולשקוע בתנומה מבורכת. וילונות האפלה אטומים לאור עושים עבודה מצוינת, בייחוד בתקופת הקיץ כשהשמש שוקעת ממש מאוחר.

אולי יעניין אותך גם:

"קונמארי" לגיל הרך

לכוהנת הגדולה של העיצוב יש הרבה מה לומר על סידור חדרי ילדים – ועל הגיל שבו הם יכולים...

קראו עוד >

סאונד (או: אל תהיו שקטים מדי)

הורים נוטים ללכת על ביצים בזמן שהתינוק ישן כדי חס וחלילה לא להעיר אותו. ממש אין צורך. יש תינוקות שאפילו ישנים יותר טוב עם רעשי רקע. תזכרו שממש לא היה שקט להם ברחם במשך תשעה חודשים – הם שמעו בעוצמה גבוהה את דפיקות הלב, רעשי העיכול ואת הקולות שבסביבת האם. הרעש דווקא מזכיר להם סביבה בטוחה ומוגנת. לכן לא רק שלא צריך להקפיד על שקט, מומלץ מאוד לצייד את סביבת השינה של התינוק במכשיר רעש לבן.

שקט ויזואלי (או: מינימום גירויים והסחות דעת)

תינוקות חייבים להוריד הילוך כדי לשקוע בשינה, בייחוד לפני שנת הלילה. לכן לצד כיבוי הטלוויזיה ועמעום האורות, חשוב שבאזור שבו התינוק ישן לא יהיו צעצועים, גירויים ויזואליים כמו ספרים או תמונות צבעוניות על הקיר שעשויות לעורר בהם עניין ולהשכיח מהם שבעצם עכשיו הם אמורים לישון.

צבעוניות (או: לכו על צבעים רגועים ומרגיעים)

בהמשך ישיר לשקט הוויזואלי, חלק מהדרך לייצר סביבה שמעודדת שינה בריאה היא שימוש בצבעים ניטרליים וקרירים יחסית או צבעי אדמה. דווקא הרצון ללכת על צבעים “שמחים” ובוהקים שמתקשרים אסוציאטיבית עם ילדות, יכולים ליצור גירוי-יתר לפני השינה.

פינת הורים (או: תדאגו שגם לכם יהיה מקום נוח)

תרצו או לא תרצו, לא רק התינוק יבלה הרבה זמן בסביבת השינה שלו. חשוב שיהיה שם כיסא נדנדה נוח, כורסת טלוויזיה מפנקת או כל דבר אחר שיהיה לכם נוח לרבוץ עליו ולהרדים עליו בסבלנות את התינוק כך שהוא ירגיש נוח וישקע בשינה עמוקה.

ארגון נכון (או: הגדירו מקום ברור לכל אחד מהחפצים)

במהלך הקימות הבלתי נמנעות בלילה, אתם ממש לא רוצים להתחיל לפשפש ולחטט במגרות ומדפים כדי למצוא חיתול או מוצץ. תדאגו שתהיה לכם גישה נוחה לכל הציוד כדי שתוכלו למצוא אותו גם כשאתם חצי ישנים. זה יקצר את זמן הערות, גם שלכם וגם של הבייבי.

אולי יעניין אותך גם:

יש לו חדר משלו

יש לו חדר משלו

ספורטאי בנשמה, גיימר מושבע, מוקד חברתי או חובב טיפוח – התאימו את עיצוב מבצרו של בן הנוער שלכם...

קראו עוד >
צרו קשר

ראינו שהתעניינת במעצבים את השינה של הבייבי,
רוצה לדבר על זה?

חייגו 077-2313230 או השאירו פרטים

1
popup-image popup-image