לישון בעירום: 5 סיבות לוותר על הפיג’מה בלילה

רובנו רגילים לישון עם פיג’מה בלילה, אבל מחקרים מראים שלשינה בעירום יש לא מעט יתרונות. הנה כמה מהן:

הגיע הזמן להיפטר מהפיג’מה

לפני כשבוע קניתם פיג’מה חדשה, כזו שתתאים לקיץ, אבל עדיין כשאתם נכנסים למיטה חם לכם מאד. למרות החום אתם מצליחים להירדם, אבל השינה שלכם טרופה. באמצע הלילה אתם קמים, שותים מים קרים ועדיין חם לכם ואתם גם קצת מזיעים. אין ברירה, חייבים להדליק את המזגן. אחרי שעה או שעתיים, אתם מרגישים שהאוויר יבש וקר מדי. אתם סוגרים את המזגן ושוב נאלצים להתמודד עם החום והלחות ונדבקים למזרן. לפני שאתם מתייאשים יש עוד דבר אחד שאפשר לעשות – להיפטר מהפיג’מה. אחד מהסודות הפחות מדוברים הוא שעדיף מבחינה בריאותית ללכת לישון עירומים. הבעיה היא שאנחנו לובשים בגדים כל היום והתרגלנו ללבוש בגדים גם בלילה. הנה חמש סיבות שיעזרו לכם לוותר על ההרגל הזה, לפחות בחודשי הקיץ:

לעזור לגוף להתקרר בשעות הלילה

מחקרים רבים כבר הוכיחו שטמפרטורה קרירה מסייעת להירדם ולישון שינה איכותית. ידוע כי במהלך השינה טמפרטורת הגוף צונחת. בני האדם הם יצורים אנדותרמיים – המנגנונים המשוכללים בגופם מווסתים את הטמפרטורה בהתאם לתהליכים פנימיים, וגם בהתאם לגירויים חיצוניים שעוברים עליהם. במשך היום, המוח מווסת את טמפרטורת הגוף ל-37 מעלות. במהלך שעות הערב, טמפרטורת הגוף יורדת והמלטונין – הורמון החושך, משתחרר. הטמפרטורה ממשיכה לרדת גם כשאנחנו ישנים, עד שהיא מגיעה לנקודה הנמוכה ביותר, בערך ב-6:00 בבוקר. לאחר מכן, כהכנה ליום החדש, הגוף מפיק את ההורמון קורטיזול, וטמפרטורת הגוף מתחילה לעלות. המנגנון המתואר הוא אמנם מנגנון טבעי, אבל עדיף לזרום איתו ולסייע לטמפרטורת הגוף לרדת בלילה. אחת הדרכים היא לישון בעירום.

לשפר את ההיגיינה האישית

תחתונים ידועים כלוכדי לחות. הם מהווים קרקע פורייה לבקטריות ועלולים לגרום לזיהומים חוזרים באיבר המין הנקבי. מחקרים מהשנים האחרונות מראים גם שאיכות הזרע של גברים שישנו בעירום בלילה ובמהלך היום לבשו תחתוני בוקסר, גבוהה בכ-25% מאיכות הזרע של גברים, שלבשו תחתונים כל שעות היום.

לשפר את הזוגיות

ההיגיון הבריא מצביע על יתרון רציני בשינה בעירום – בטח אם אתם בזוגיות. המגע קל יותר ובלתי אמצעי, החיכוך בין עור לעור מיידי, והאוקסיטוצין, הורמון האהבה, עובד שעות נוספות. האוקסיטוצין שמופרש בעקבות החיכוך ידוע כמפחית חרדה, לחץ דם גבוה, ומשפר את המערכת החיסונית של הגוף. זוגות שישנים בעירום מדווחים גם על מערכת יחסים טובה ואינטימית יותר מאשר אלה שישנים עם פיג’מה.

לא להפריע להורמון הגדילה

מחקרים מראים שבזמן שאנחנו ישנים, הורמון הגדילה, המכונה גם HGH, מופרש בצורה מופחתת אם יש עלינו הרבה בד. אז נכון, להורמון הגדילה יש תפקיד חשוב במיוחד בגיל הילדות וההתבגרות, אבל גם למבוגרים הוא משמעותי – הורמון הגדילה מעורב בתהליכים כמו בניית רקמות, סיוע בגידול מסת השריר ובהקטנת מסת השומן, הורדת אחוז הכולסטרול, עלייה בפעילות המערכת החיסונית והפחתת לחץ הדם. לכן, כדאי להקפיד על שנת לילה איכותית, ולוודא שאין עליכם פיג’מה שעלולה להפריע להורמון להשתחרר.

לחסוך בהוצאות

תחשבו כמה כסף אתם מוציאים על פיג’מות בכל שנה, אבל בעיקר, כמה עולה לכם להפעיל בכל לילה את המזגן על טמפרטורה נמוכה במיוחד? אם תשנו עירומים, כנראה תחסכו סכום לא מבוטל.

צרו קשר

ראינו שהתעניינת בהגיע הזמן להיפטר מהפיג'מה,
רוצה לדבר על זה?

חייגו 077-2313230 או השאירו פרטים

1
popup-image popup-image